Masz dosyć dźwigania? Postaw na wózek elektryczny
Być może o tym nie wiesz, ale jeśli w Twojej firmie zajmujecie się przenoszeniem ciężkich towarów, to nie musicie tego robić. Do tego typu prac służą wózki elektryczne. Jeśli sobie myślisz, że to nie dla Ciebie, przeczytaj tekst do końca, prawdopodobnie zmienisz zdanie. Żyjemy w XXI w. Pora dać się wykazać maszynom.
2016-05-13, 14:09

W niektórych, szczególnie małych firmach, istnieje obawa przed wysokimi kosztami takiego wózka, tzn. jego ceną i kosztem eksploatacji. Często też wiedza właściciela ogranicza się do jednego typu, np. wózka widłowego 4-kołowego, który zajmuje dużo miejsca i nie znalazłby zastosowania w firmie dysponującej niewielką powierzchnią. Na szczęście, nie istnieje tylko jeden rodzaj.

Można spotkać się z wózkami elektrycznymi: paletowymi, podnośnikowymi, widłowymi, zarówno o małych i dużych rozmiarach. Każdego dnia korzystają z nich w Polsce tysiące operatorów (w 2013 r. w Urzędzie Dozoru Technicznego zarejestrowanych było 14050 wózków). Nie ma sensu tracić czasu i zdrowia na wykonanie czynności, którymi mogą zająć się maszyny.

Dlaczego jest tutaj mowa tylko o wózkach elektrycznych? Są przecież i inne. Jednak to wózki elektryczne mogą być bez obawy używane w zamkniętych pomieszczeniach oraz wszędzie tam, gdzie przechowuje się żywność. Stąd ich popularność wśród rolników, sadowników, we wszelkiego rodzaju przechowalniach, hurtowniach, magazynach i halach. Ułatwiają życie przedstawicielom branży spożywczej.

Coraz częściej mówi się o ekologicznych pojazdach na prąd, które są naszą przyszłością. Mają one jeszcze dodatkową wartość, otóż są tanie w eksploatacji i proste w obsłudze. „Źródłem prądu w wózkach elektrycznych jest akumulator. Procesy ładowania i wyładowania dają się cyklicznie powtarzać, dzięki czemu akumulator jest w stanie pracować przez dłuższy czas. Żywotność akumulatora trakcyjnego wynosi przeciętnie 1 200 cykli. Jest to niezawodne źródło energii i tanie. Naładowanie wózka akumulatorowego to koszt około 15 zł” – mówi ekspert z firmy A-B baterie trakcyjne (baterietrakcyjne.waw.pl).

Powstaje pytanie jaki wózek wybrać. Zależy to od indywidualnych wymagań i warunków w jakich ma on pracować. Wózek paletowy umożliwia uniesienie ładunku na wysokość pozwalającą na bezpieczny transport (ok. 20 cm). Popularne są wózki paletowe ręczne, jednak w ich przypadku trzeba użyć własnej siły. Znacznie wygodniejszy pod tym względem jest wózek paletowy elektryczny, którym można precyzyjnie sterować. Oba z nich nie zajmują wiele miejsca i mogą zostać użyte w niewielkich magazynach, warsztatach itp. Ich udźwig wynosi do 3 500 kg, masa przeważnie od 70 do 90 kg, a w przypadku wózka z baterią trakcyjną od 190 do ponad 500 kg. Wskazane jest użycie palet, chociaż nie jest to konieczne.

Z kolei wózki podnośnikowe używane są głównie w magazynach i sklepach wielkopowierzchniowych. Do pracy przy ich pomocy potrzebne już są stosowne uprawnienia. Mogą podnosić na znaczne wysokości. Wyposażone są w widły, platformę lub inny osprzęt. Stosuje się w nich wyłącznie akumulatory umieszczone w zamkniętej obudowie.

Wózki widłowe (3-kołowe i 4-kołowe) znajdują szerokie zastosowanie w: przechowalniach owoców, warzyw, pasz, w magazynach i halach, w ogrodnictwie, sadownictwie. Służą do załadunku oraz rozładunku. Dodatkowe opcje wyposażenia, tzn. obrotnice wykorzystywane są w sadownictwie, chwytaki, pługi, wagi czy przesuw boczny wideł pozwalają wykorzystać jedną maszynę do kilku czynności.

Jeśli więc dosłownie czujesz ciężar przytłaczających Cię obowiązków, nie chcesz tracić czasu na wyładunek, przeniesienie, ułożenie towaru oraz pracujesz w zamkniętej przestrzeni, to wózek elektryczny będzie zakupem przełomowym, który ułatwi Ci codzienną pracę. Do tego dochodzą niskie koszty eksploatacji, sprowadzające się do naładowania akumulatora trakcyjnego przy pomocy prostownika. Wózki elektryczne są bezgłośne, docenisz ten komfort po całym dniu pracy.

###

Firma A-B baterie trakcyjne zajmuje się sprzedażą, naprawą i serwisem akumulatorów trakcyjnych do wózków widłowych.

Strona WWW: baterietrakcyjne.waw.pl

E-mail: ab@baterietrakcyjne.waw.pl

KONTAKT / AUTOR
Monika Koziar
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.